Inauguracyjne posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji Umiędzynarodowienia

W murach Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się posiedzenie nowo powołanej Uniwersyteckiej Komisji Umiędzynarodowienia. Reprezentantem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w tym gronie jest Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy, dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni.

Uniwersytecka Komisja Umiędzynarodowienia została powołana przez Konferencję Rektorów Uniwersytetów Polskich w listopadzie br. z inicjatywy Uniwersytetu Gdańskiej i ta uczelnia została pierwszą siedzibą UKU. Inauguracyjne posiedzenie odbyło się w piątek, 9 grudnia i było polem do wymiany doświadczeń. Głównymi tematami obrad były największe programy umiędzynarodowiania studentów takie jak Erasmus+, projekty Narodowej Wymiany Agencji Narodowej i funkcjonowanie tych obszarów w dobie wojny w Ukrainie.

Komisja zajęła się również wyborem projektów uchwał, które będą omawiane na kolejnych posiedzeniach.

Szersza informacja znajduje się na stronie Uniwersytetu Gdańskiego.