Wyróżnienie w ramach obchodów XIX edycji Dni Wolontariatu dla Marty Okońskiej

12 grudnia w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy, w ramach obchodów XIX edycji Dni Wolontariatu, odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowani zostali Wolontariusze Roku 2022. Miło nam poinformować, że Marta Okońska, studentka ll roku psychologii, zgłoszona do konkursu przez naszą uczelnię, otrzymała wyróżnienie w nowej kategorii: wolontariat w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Marta od zawsze pomagała innym, jednak to dopiero od 24 lutego br. zaczęła to robić na wielką skalę. Spośród wielu działań można wymienić: współorganizację Pikniku Charytatywnego SMS (Siła Młodych Serc) dla Ukrainy, który odbył się na terenie Collegium Copernicanum UKW, pomoc w opiece nad dziećmi i młodzieżą z Ukrainy oraz aktywne zaangażowanie w prace prowadzone w magazynie pomocy uchodźcom w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Marta Okońska nie tylko sama podjęła działania pomocowe, ale także włączyła w nie dziesiątki innych osób — studentów UKW i innych uczelni oraz licealistów, co zaowocowało utworzeniem wolontariatu pod nazwą: „Siła Otwartych Serc".

Serdecznie gratulujemy!