Bydgoski Festiwal Nauki – zapraszamy do zgłaszania imprez

Szanowni Państwo,

Bydgoski Festiwal Nauki (Dni Nauki w nowej formule) odbędzie się w dniach 26-28 maja 2010 roku. Wszystkie osoby zainteresowane włączeniem swoich propozycji wykładów, warsztatów (lub innych imprez) do programu Festiwalu zapraszamy do zgłaszania swoich ofert.

Na zgłoszenia czekamy od 29 stycznia do 15 lutego 2010 roku.

Zgłoszenie imprezy następuje poprzez wypełnienie internetowego formularza, dostępnego na stronie:

www.festiwal.ukw.edu.pl/zgloszenie/

Serdecznie zapraszamy!
Liczymy, że po raz kolejny oferta programowa przygotowana przez Państwa przyciągnie tłumy słuchaczy odwiedzających mury naszej uczeni.

W ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki zapraszamy do współpracy partnerów ze środowisk pozauczelnianych!

Instytucje, organizacje zainteresowane przeprowadzeniem imprez w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki prosimy o rejestrowanie imprez poprzez wypełnienie internetowego formularza: www.festiwal.ukw.edu.pl/zgloszenie/
W formularzu, w polu opcji: instytucja zgłaszająca prosimy o zaznaczenie swojej instytucji jako partnera.

Kilka słów o Bydgoskim Festiwalu Nauki

Idea Bydgoskiego Festiwalu Nauki powstała na bazie sześciu lat doświadczeń w organizacji Dni Nauki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W założeniu Festiwal ma być imprezą organizowaną, co roku, przez wszystkie wyższe uczelnie Bydgoszczy oraz bydgoskie środowisko kulturalne i gospodarcze.

Celem postawionym sobie przez organizatorów Festiwalu jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki, promocja wśród mieszkańców Bydgoszczy i regionu najważniejszych osiągnięć naukowych, technicznych, a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką.

W programie Bydgoskiego Festiwalu Nauki wyodrębniono dzień, w którym będą prezentowane oferty poświęcone określonej kulturze. W najbliższej edycji zapraszamy na Dzień Włoski, organizowany we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy.