Joanna Koniec stoi na tle drzew Joanna Koniec stoi na tle drzew

Pomóżmy Asi dojść do zdrowia!

Joanna Koniec, absolwentka biotechnologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, trzy lata temu oddała jako dawca szpik kostny swojemu genetycznemu bliźniakowi. Dziś to Ona potrzebuje Państwa pomocy, by pokonać przewlekłą bartonelozę, która uniemożliwia Jej normalne funkcjonowanie. Przewlekła bartoneloza powoduje u Asi szereg objawów: problemy z oczami, bóle głowy, bardzo silne bóle mięśni i stawów, utratę wagi oraz wiele innych. Proces leczenia i rehabilitacji jest bardzo żmudny i kosztowny.

Nasza absolwentka studiowała na Wydziale Nauk Biologicznych w latach 2015-2020. Pracę dyplomową kończącą I stopień studiów "Rola i znaczenie bakterii z rodzaju Bifidobacterium w kształtowaniu mikroflory przewodu pokarmowego" przygotowała w Katedrze Mikrobiologii i Immunobiologii pod kierunkiem dr. Łukasza Kubery. Swoje zainteresowania mikrobiologią rozwijała na II stopniu studiów – pracą magisterską p.t. "Ocena strukturalna i funkcjonalna mikroorganizmów podczas zakwitów wody w jeziorach Gardzień i Zielone", przygotowaną pod kierunkiem dr hab. Ewy Dembowskiej, prof. uczelni, obroniła w lipcu 2020 roku.

Rozwijanie pasji naukowych i pozanaukowych Asi utrudnia choroba, dlatego też została uruchomiona zbiórka, która pozwoli wrócić Jej do spełniania marzeń!

Link do zbiórki: pomagam.pl

Asię można również wspomóc przez przekazanie 1,5% podatku. KRS: 000270809, wpisują cel szczegółowy: Koniec, 17165.