Zapraszamy studentów UKW do udziału w programie BUDDY w semestrze letnim 2022/23. BUDDY to opiekun zagranicznego studenta Programu Erasmus+ podczas jego pobytu w Polsce. Zapraszamy studentów UKW do udziału w programie BUDDY w semestrze letnim 2022/23. BUDDY to opiekun zagranicznego studenta Programu Erasmus+ podczas jego pobytu w Polsce.

Zapraszamy studentów UKW do udziału w programie Buddy

Buddy pełni funkcję opiekuna zagranicznego studenta Programu Erasmus+ podczas jego pobytu w Polsce. Udział w programie jest doskonałą okazją do poznania studentów z innych krajów oraz podszlifowania języka. Uczestnictwo w nim daje również możliwość zdobycia dodatkowych punktów, które są uwzględniane przy kwalifikacji na wyjazd na stypendium z programu Erasmus+. Ponadto buddy otrzymuje certyfikat udziału w języku polskim i języku angielskim.

W programie mogą uczestniczyć wszyscy studenci UKW posługujący się co najmniej w stopniu komunikatywnym językiem angielskim. Mile widziana jest znajomość innych języków obcych. Program Buddy jest świetną alternatywą dla studentów, którzy sami nie korzystają z programu Erasmus+, a chcieliby mieć bieżący kontakt z zagranicznymi studentami.

W semestrze letnim 2022/23 będziemy gościć studentów  m.in. z Hiszpanii, Niemiec, Turcji, Włoch, Serbii, Słowacji i Portugalii.

Jeśli znasz języki obce, jesteś otwartą, komunikatywną i odpowiedzialną osobą, to właśnie ciebie szukamy. Dołącz do nas, rozwijaj się i baw się dobrze! Aby wziąć udział, wystarczy wypełnić formularz, który każdy student otrzymał na swoją pocztę studencką. Czekamy do 15 stycznia 2023, po tym terminie otrzymasz maila z danymi kontaktowymi swojego podopiecznego.

Do zadań buddy’ego należy m.in.:

• nawiązanie kontaktu z podopiecznym przed jego przyjazdem (email, Facebook),   zaoferowanie swojego wsparcia, odpowiedzenie na pytania,
  • w miarę możliwości odebranie studenta z dworca/lotniska lub poinstruowanie go jak dotrzeć do akademika,
  • pomoc w zakwaterowaniu w domu studenta, podłączeniu Internetu,
  • pokazanie sklepów, galerii handlowych, miejsc, gdzie można tanio i dobrze zjeść,
  • wsparcie w pierwszych dniach na uczelni: pokazanie campusu, Biura Współpracy Międzynarodowej (biura Erasmusa+), biblioteki, itp.,
  • pomoc w uzyskaniu meldunku w Urzędzie Miasta,
  • podtrzymywanie kontaktu z podopiecznym przez cały semestr/rok – upewnianie się, że niczego mu nie brakuje, wychodzenie z inicjatywą – wspólne kino, wyjście na kawę, wycieczka itp.,
  • pokazanie ciekawych miejsc w Bydgoszczy i okolicach,
  • doraźna pomoc (dotarcie do przychodni, znalezienie dentysty, itp.).

Więcej informacji: Aleksandra Koperska-Kowalczyk, akoperska@ukw.edu.pl, tel. 523419123 lub 523419108
Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW, ul. Chodkiewicza 30, budynek B, 1. piętro, pok. 161