Przez dziurkę od klucza… do kampusu UKW

Główny campus Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy stał się bohaterem cyklu „Bydgoszcz przez dziurkę do klucza”. Tekst Piotra Weckwertha jest szerokim spojrzeniem na architektoniczną historię serca naszej uczelni.

„Bydgoszcz przez dziurkę od klucza” jest blogowym projektem realizowanym przez Fundację Krzewienia Kultury i Turystyki „Nad Rzeką”. Odwiedzając stronę turystykabezfiltrow.com można udać się w podróż po nieznanych zakątkach naszego regionu i zajrzeć tam, gdzie nie zawsze jest powszechny dostęp. Spacer po głównym kampusie UKW odkrywa przed czytelnikami budynki UKW z dzisiejszej perspektywy, ale i w ujęciu historycznym.

„Kompleks budynków, który od momentu powstania pełnił funkcje edukacyjne. Jednakże to, jak edukacja ta wyglądała na początku, może być dla niektórych mocno zaskakujące. Tak samo jak to, że powtarzana przez lata historia, dotycząca rzekomego ułożenia w kształt swastyki, jest najzwyklejszym w świecie mitem. W ostatnim tegorocznym odcinku cyklu „Bydgoszcz przez dziurkę od klucza”, zapraszam na kampus główny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego!”

Cały tekst i galeria zdjęć znajdują się na stronie turystykabezfiltrow.com. Zachęcamy do lektury!