Dziewczynka ubrana w biały fartuch siedzi przy stole laboratoryjnym Dziewczynka ubrana w biały fartuch siedzi przy stole laboratoryjnym

XII ogólnopolska edycja Nocy Biologów za nami

13 stycznia 2023 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się XII ogólnopolska edycja Nocy Biologów. Tytuł przewodni tegorocznego wydarzenia nawiązywał do hasła Europejskiej Agencji Środowiska i brzmi: "Woda źródło życia teraźniejszość i przyszłość".

W piątkowe popołudnie, mieszkańcy Bydgoszczy i regionu mieli okazję uczestniczyć w licznych warsztatach laboratoryjnych, wykładach oraz pokazach przygotowanych zarówno przez pracowników, jak i studentów Wydziału Nauk Biologicznych UKW.

Głównym celem Nocy Biologów była popularyzacja nauki. Rozbudzanie ciekawości świata, wspólne poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące pytania, odkrywanie tajemnic, nauka poprzez zabawę to stałe punkty „Nocy Biologów”. Wydarzenie to przyczyniło się również do promocji naszej uczelni w regionie i bliższego zapoznania się potencjalnych kandydatów na studia z ofertą dydaktyczną Wydziału Nauk Biologicznych.

Fotorelacja z wydarzenia: ukw.edu.pl