Młodzi ludzie w biurze, stoją i pochylają się nad kartkami, dyskutując Młodzi ludzie w biurze, stoją i pochylają się nad kartkami, dyskutując

Kujawsko-Pomorska Liga Debat Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

26 stycznia 2023 roku na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędą się debaty, w ramach Kujawsko-Pomorskiej Ligi Debat,  na temat wpływu Internetu i mediów społecznościowych na rozwój dzieci i młodzieży.

PROGRAM:

• 8.45 – Rejestracja drużyn
  • 9.00 – 9.30 Uroczyste rozpoczęcie I rundy debat w Auli Atrium (ul. Chodkiewicza 30) - prowadzenie dr Elżbieta Okońska, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Pedagogiki
    Zaproszeni goście:
    • Iwona Waszkiewicz, Zastępca Prezydenta miasta Bydgoszczy;
    • Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty;
    • Ireneusz Nitkiewicz, radny Miasta Bydgoszczy;
    • dr Łukasz Kosiński, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy;
    • dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni, Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia;
    • dr Wojciech Trempała, Koordynator ze strony UKW Porozumienia z Fundacją „Projekty Edukacyjne”;
    • dr hab. Helena Ostrowicka, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Pedagogiki;
    • Eksperci z ramienia Wydziału Pedagogiki: dr Jolanta Jarczyńska, dr Magdalena Wędzińska, dr Aleksandra Rzyska;
    • Szkoły z Bydgoszczy: XV LO, IX LO, VI LO, Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych, III LO Zespół Szkół Chemicznych, I LO, II LO, III LO, IV LO, Zespół Szkół Mechanicznych, VII LO.
  • Powitanie gości przez Władze Rektorskie
  • Powitanie gości przez Dziekan Wydziału Pedagogiki
  • Wystąpienia gości
  • Prezentacja Wydziału Pedagogiki
  • 9.45 Losowanie stron debat pierwszej grupy
  • 10.00 – 11.30 Debaty pierwszej grupy
  • 11.30 – 12.00 Przerwa i rejestracja drugiej grupy
  • 12.00 Przywitanie uczestników drugiej grupy i losowanie stron debat
  • 12.15 –13.45 Debaty drugiej grupy

Kujawsko-pomorska Liga Debat to projekt dedykowany uczniom szkół ponadpodstawowych z naszego województwa. Jest on odpowiedzią na niewielką reprezentację szkół z województwa kujawsko-pomorskiego w ogólnopolskich projektach związanych z debatami oksfordzkimi, w porównaniu z innymi regionami o podobnym potencjale. Projekt Kujawsko – Pomorskiej Ligi Debat jest wzorowany na Poznańskiej Lidze Debat, która jako jedyna w kraju bazuje na ścisłej współpracy ze środowiskiem akademickim (7 wydziałów w ramach 5 uczelni) i cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony uczestników (16-20 szkół), jak i partnerów.

Więcej informacji: projektyedukacyjne.org