Naukowcy z Wydziału Nauk o Kulturze wybrani do Rad Naukowych Instytutów PAN

Pracownicy Wydziału Nauk o Kulturze zostali wybrani do Rad Naukowych Instytutów Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2023-2026: prof. dr hab. Wojciech Tomasik do Rady Naukowej Instytutu Badań Literackich PAN, a prof. dr hab. Piotr Zwierzchowski do Rady Naukowej Instytutu Sztuki PAN.

Polska Akademia Nauk jest złożoną organizacją, której filarem są członkowie, zrzeszeni jako społeczność naukowców. Są to wybitni badacze i badaczki, wyróżniający się wyjątkowym dorobkiem i wpływem. Członkostwo w PAN jest prestiżowe i oznacza najwyższe uznanie.

Kluczową częścią działalności PAN jest najmocniejsza sieć badawcza w kraju, składająca się z 68 instytutów naukowych i jednego pozawydziałowego. Prowadzą one projekty badawcze we wszystkich dziedzinach nauki. To właśnie tam powstają wynalazki, patenty i wiedza, które zmieniają świat i stanowią najlepszą wizytówkę Akademii.