Skutki trzęsienia ziemi w Turcji. Częściowo zniszczony, przechylony budynek, przed którym stoi grupa ludzi Skutki trzęsienia ziemi w Turcji. Częściowo zniszczony, przechylony budynek, przed którym stoi grupa ludzi

Studenci UKW zachęcają do pomocy Turcji

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii jest jedną z większych katastrof naturalnych ostatnich lat. Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, zrzeszeni w wolontariacie Siła Otwartych Serc, zachęcają do wsparcia zbiórki finansowej dla poszkodowanych.

6 lutego 2023 roku wszyscy mieszkańcy Turcji zapamiętają na zawsze. To właśnie tego dnia wydarzyła się jedna z największych dotąd katastrof w historii całego kraju. Tego dnia miało miejsce ogromne trzęsienie ziemi, które pochłonęło już dziesiątki tysięcy osób, a innych pozostawiło bez dachu nad głową, bez środków do życia, zdruzgotanych, zszokowanych i załamanych.

- Jako bydgoski studencki wolontariat "Siła Otwartych Serc" wraz z naszymi przyjaciółmi, studentami z Turcji chcemy pomóc poprzez zbiórkę na pomoc osobom, które bezpośrednio ucierpiały w kataklizmie. Często ci ludzie muszą się mierzyć nie tylko z brakiem podstawowych środków do życia, ale również ze śmiercią bliskich osób i z ciągłym strachem, podyktowanym troską o swój kraj – mówią studenci z Siły Otwartych Serc.

Pomóc można przez dołączenie do zbiórki finansowej, organizowanej za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Zebrana kwota zasili konto Polskiej Akcji Humanitarnej, która prowadzi działania bezpośrednio w miejscu tej wielkiej katastrofy.