Granty i dotacje Fundacja PZU oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza – złóż wniosek online!

Fundacja PZU

O dotację mogą ubiegać się instytucje publiczne, w tym instytucje kultury (biblioteki, domy kultury, kluby itp.), ośrodki badawcze, szkoły czy uczelnie wyższe, oraz organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, tj. m.in.: fundacje i stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, osoby prawne i organizacje działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, posiadające osobowość prawną.

Podstawą ubiegania się o wsparcie finansowe jest złożenie wniosku o dotację on-line przez stronę internetową Fundacji, klikając w przycisk „Złóż wniosek”.

Procedura oceniania wniosku składa się z dwóch etapów. W pierwszej kolejności oceniamy wniosek pod względem formalnym, jeśli jest wypełniony prawidłowo, przekazujemy go Zarządowi Fundacji PZU. Zarząd analizuje wniosek pod kątem zgodności z celami statutowymi Fundacji PZU, a następnie podejmuje ostateczną decyzję o przyznaniu dotacji. Fundacja PZU ceni innowacyjność i trwałość podejmowanych działań, a także możliwość kontynuowania ich w przyszłości.

Więcej informacji: fundacja.pzu.pl

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza

Fundacja PGNIG wspiera inicjatywy na rzecz dziedzictwa narodowego i kultury, a także nauki i edukacji. Fundacja przyznaje i przekazuje darowizny na działania będące realizacją celów statutowych Fundacji na rzecz promocji i wspierania:

• kultury jako dziedzictwa narodowego, w tym spektakli i wydarzeń teatralnych, muzycznych i filmowych;
  • pozostałej działalności kulturalnej w kraju i za granicą;
  • działalności naukowej i naukowo-technicznej, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć w zakresie nauk podstawowych i technicznych oraz działalności badawczorozwojowej;
  • opieki nad pomnikami i miejscami pamięci oraz ochrony zabytków, w tym w szczególności przemysłu gazowniczego, i muzeów;
  • pomocy Polonii i Polakom za granicą;
  • działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych;
  • kultury fizycznej i sportu, z uwzględnieniem rywalizacji sportowej, jako narzędzia wychowawczego dzieci i młodzieży;
  • ochrony i promocji zdrowia;
  • pomocy społecznej, w tym pomocy osobom niepełnosprawnym oraz rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej;
  • rehabilitacji zawodowej i społecznej inwalidów;
  • ratownictwa i ochrony ludności oraz pomocy ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, epidemii, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju, jak i za granicą;
  • nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji i oświaty ze szczególnym uwzględnieniem projektów historycznopatriotycznych oraz kształtowania postaw obywatelskich;
  • ekologii, ochrony i opieki nad zwierzętami oraz ochrony i zachowania dziedzictwa przyrodniczego;
  • dobroczynności i działalności charytatywnej;
  • kultu religijnego.

Więcej informacji: fundacja.pgnig.pl