Zbliżenie na dziób żaglówki Zbliżenie na dziób żaglówki

Zgłoś się do projektu „Zastosowanie metod sztucznej inteligencji w celu poprawy bezpieczeństwa żeglugi morskiej”

Koło Naukowe Akademickie Laboratorium Sztucznej Inteligencji i Robotyki AIRlab działające na Wydziale Informatyki przy Katedrze Systemów Inteligentnych zostało laureatem konkursu grantowego MEiN w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Studenci i Studentki rozpoczynają właśnie realizację projektu „Zastosowanie metod sztucznej inteligencji w celu poprawy bezpieczeństwa żeglugi morskiej”. Będą budowali Akademicki odbiornik AIS, a następnie popłyną w rejs żaglowcem na testy urządzenia.

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca w projekcie!

Zgłoszenia chętnych przyjmuje kierownik Katedry Systemów Inteligentnych dr hab. inż. Jacek M. Czerniak, prof. uczelni jczerniak@ukw.edu.pl.