Porozumienie w sprawie zwiększenia od 1 stycznia 2023 r. wynagrodzeń pracowników UKW

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Komisja Zakładowa „NSZZ” Solidarność UKW oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego UKW podpisali porozumienie dot. zwiększenia wynagrodzeń pracowników Uniwersytetu.

Wzrost wynagrodzeń zasadniczych dla w przeliczeniu na pełen etat wynosi kwotowo:

• profesor - 560,0 zł,
  • profesor uczelni - 470,0 zł,
  • adiunkt, adiunkt dydaktyczno-biblioteczny, adiunkt badawczo-techniczny, st. wykładowca ze st. dra - 420,0 zł,
  • kustosz dydaktyczno-biblioteczny - 350,0 zł,
  • asystent, asystent dydaktyczno-biblioteczny, asystent badawczo-techniczny, st. wykładowca z mgr, wykładowca – 290 zł.

W grupie pracowników niebędących nauczycielami akademickimi łączna podwyżka wynagrodzenia zasadniczego od stycznia 2023 roku wynosi minimum 7,8%.

Zmiana wysokości ww. stawek zostanie uwzględniona przy najbliższej wypłacie wynagrodzeń.