Mikroskop Mikroskop

Dr Łukasz Kubera Ambasadorem International Society for Microbial Ecology

Dr Łukasz Kubera z Katedry Mikrobiologii i Immunobiologii Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzymał nominację do pełnienia funkcji Młodszego Ambasadora International Society for Microbial Ecology (ISME).

Podstawową misją ISME jest promowanie i wzmacnianie dyscypliny jaką jest ekologia drobnoustrojów poprzez działania Ambasadorów w poszczególnych regionach. Obecnie towarzyszko współpracuje z prawie 80 krajami na całym świecie, gdzie ma swojego przedstawiciela regionalnego w postaci Ambasadora, którego dodatkowo może wspierać tzw. Young Ambassador. Członkostwo w Międzynarodowej Radzie Ambasadorów ISME trwa 4 lata, a głównym celem członków jest promocja ekologii mikroorganizmów w środowisku lokalnym oraz międzynarodowym. W związku z tym Ambasadorzy mogą również korzystać ze specjalnego funduszu wspierającego aktywności naukowe, takie jak konferencje, seminaria, warsztaty czy programy wizytujące.

logo ISME