Dwie studentki UKW stypendystkami Ministra Edukacji i Nauki

Studentka pedagogiki, Paulina Chrzanowska i studentka psychologii, Klaudia Pankratiew otrzymały stypendium Ministra Edukacji i Nauki na rok akademicki 2022/2023.

Obie studentki z powodzeniem łączą naukę z karierą wioślarską. Klaudia Pankratiew startując na zeszłorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski wywalczyła srebro, płynąc w ósemce. Nasze studentki jeszcze lepsze wyniki zanotowały podczas Akademickich Mistrzostw Europy, które odbyły się we wrześniu w Turcji. Klaudia zdobyła dwa złote medale – w dwójce podwójnej kobiet oraz czwórce podwójnej (na zdjęciu). Członkinią drugiej osady była m.in. Paulina Chrzanowska. To nie był jedyny sukces studentki pedagogiki, która w zeszłym roku wywalczyła również srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Serdecznie gratulujemy!

Osada wioślarek - czwórka podwójna siedzi w łódce na wodzie