UKW partnerem Złotej Setki Pomorza i Kujaw

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego – podobnie jak w poprzednim roku - został partnerem merytorycznym Złotej Setki Pomorza i Kujaw w kategorii Lider Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Złota Setka Pomorza i Kujaw jest organizowana przez Gazetę Pomorską we współpracy z podmiotami sektora publicznego i prywatnego. W tym roku odbędzie się po raz 27.

Zespół badaczy z Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW opracował ankietę, którą wypełniają firmy chcące zgłosić się do rankingu Lider Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w konkursie Złota Setka Pomorza i Kujaw. W ramach tej kategorii przedstawiciele biznesu oceniani są za zaangażowanie na rzecz np. lokalnej społeczności, środowiska naturalnego, za dbanie o pracowników, czy kierowania się etyką w prowadzeniu biznesu.

Wybór laureatów będzie dwuetapowy. Pierwszym krokiem jest wypełnienie przez zainteresowane firmy webankiety dostępnej na stronie organizatora. Oceny zgłoszeń dokonają naukowcy z UKW. W skład komisji wchodzą pracownicy Wydziału Nauk o Polityce i Administracji, który opracowanali ankietę: dr hab. Artur Laska, prof. uczelni (Dziekan Wydziału); dr Barbara Panciszko, dr Wojciech Trempała.

Komisja wytypuje 10 firm, które uzyskają najwyższy wynik. Z tego grona - w tajnym głosowaniu - Lidera Społecznej Odpowiedzialności Biznesu ostatecznie wybierze Kapituła Konkursowa, w której zasiądą przedstawiciele regionalnych organizacji gospodarczych, naukowcy z uczelni w regionie, reprezentanci samorządu województwa i instytucji otoczenia biznesu.

Zwycięzca zostanie ogłoszony w czerwcu, podczas gali w  Operze Nova w Bydgoszczy.
Na zgłoszenia od firm w kategorii Lider Społecznej Odpowiedzialności Biznesu organizatorzy czekają do 30 kwietnia, do godz. 23.59.

Zgłoszenie firmy do konkursu