Święto Uniwersytetu 2022/2023

Święto Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się 25 kwietnia o godz. 12:00 w sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW przy ul. Kopernika 1. Rektor prof. dr hab. Jacek Woźny i Senat UKW zapraszają do wzięcia udziału w tej uroczystości.

Święto Uniwersytetu, przypadające w rocznicę koronacji Kazimierza Wielkiego, jest jednym z ważniejszych wydarzeń dla naszej społeczności. To okazja do uczczenia największych sukcesów naszej uczelni oraz złożenia gratulacji dla pracowników, którzy uzyskali awans naukowy. W tym roku szczególną uwagę poświęcimy wynikom ewaluacji jakości działań naukowych, w wyniku których 3 wydziały uczelni otrzymały kategorię A, a 14 jednostek – B+.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu studentów i pracowników UKW oraz wszystkich przyjaciół i partnerów Uniwersytetu. Rektor UKW ogłasza 25 kwietnia Dniem Rektorskim - wolnym od zajęć dydaktycznych.

Program Święta Uniwersytetu 2022/2023

godz. 10.30 – złożenie kwiatów pod pomnikiem patrona Uniwersytetu w 690. rocznicę koronacji
Króla Kazimierza III Wielkiego

godz. 12.00 – Uroczyste posiedzenie Senatu UKW – Collegium Copernicanum