Nagrody Prezydenta Miasta, fot. Robert Sawicki/UM Bydgoszcz Nagrody Prezydenta Miasta, fot. Robert Sawicki/UM Bydgoszcz

Naukowcy z UKW docenieni na urodzinowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy

Podczas wczorajszej urodzinowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy wręczone zostały wyróżnienia, nagrody i stypendia. Wśród nagrodzonych naukowcy z UKW.

Laureatem Nagrody Naukowej Prezydenta Miasta w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych i sztuki został dr hab. Jakub Lipski, profesor uczelni.

Prof. Jakub Lipski realizuje obecnie trzy projekty naukowe, dofinansowane ze źródeł zewnętrznych:

• Interartystyczne konteksty rozwoju wczesnej powieści angielskiej (kierownik, grant NCN - Opus 19 - 2020/37/B/HS2/02093, 2021-2024),
  • Poetyka ciała w robinsonadzie anglojęzycznej (kierownik, grant NCN - Sonata 16 - 2020/39/D/HS2/02074, 2021-2023),
  • STERNEWS. Sieci recepcji w osiemnastowiecznych gazetach i magazynach: Laurence Sterne (mentor, kierownik: dr Mary Newbould, grant NCN - Polonez Bis 1 - 2021/43/P/HS2/01182, 2022-2024).

Stypendium Prezydenta Miasta dla wyróżniających się studentów otrzymał mgr Anton Markovskyi, student Szkoły Doktorskiej w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria mechaniczna.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych!

fot. Robert Sawicki/UM Bydgoszcz