Zdjęcie lotnicze drogi biegnącej nad rzeką Zdjęcie lotnicze drogi biegnącej nad rzeką

Studenci i pracownicy UKW z dostępem do SCALGO Live

Dzięki współpracy Katedry Rewitalizacji Dróg Wodnych i Katedry Hydrobiologii z duńską firmą SCALGO wszyscy pracownicy i studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzymali nieograniczony dostęp do narzędzia SCALGO Live.

Zmiany klimatu i uszczelnianie powierzchni w miastach skutkuje zwiększającym się ryzykiem wystąpienia powodzi błyskawicznych (tzw. flash floods). To temat niezwykle aktualny i wymagający kształcenia specjalistów z tej dziedziny. Wykorzystanie SCALGO Live na zajęciach podniesie ich innowacyjność.

SCALGO Live jest nowoczesnym i interaktywnym oprogramowaniem, wykorzystywanym do zarządzania gospodarką wodną, ze szczególnym uwzględnieniem spływu powierzchniowego. Nie wymaga instalowania na komputerze, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Oprogramowanie korzysta z łącza z danymi kartograficznymi udostępnianymi przez Głównego Geodetę Kraju.

Więcej informacji na stronie Wydziału Nauk Geograficznych.