Współpraca UKW z Uniwersytetem Bohai

Przedstawiciele władz UKW spotkali się z delegacją Uniwersytetu Bohai z Chin oraz Polsko-Chińskiej Fundacji Współpracy Akademickiej. Obie uczelnie mają zacieśnić współpracę na polu naukowym i dydaktycznym.

Uniwersytet Bohai, podobnie jak Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, jest uniwersytetem szerokoprofilowym, z siedzibą w mieście Jinzhou, zamieszkałym przez niespełna 600 000 mieszkańców. W piątek, 21 kwietnia przedstawiciele tej chińskiej uczelni na czele z prezydentem Zhai Hui odwiedzili główny kampus UKW oraz Wydział Mechatroniki. Owocem spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz UKW oraz władz dziekańskich było podpisanie memorandum o współpracy.

Ma ona dotyczyć m.in. promocji polskiego szkolnictwa w Chinach i oraz prezentacja chińskich uczelni w naszym kraju, pomoc studentom obu krajów w otrzymaniu rządowej pomocy, pomoc dla pracowników uczestniczących w wymianie akademickiej czy też pomoc w zakresie praktyk i pracy zawodowej. W ramach tej współpracy jest planowany również rozwój polsko-chińskiej działalności kulturalnej.