Ogród Botaniczny UKW otwarty dla zwiedzających

Trwające prace rewitalizacyjne wpływają na termin otwarcia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Odwiedziny tego pięknego miejsca będą możliwe od 8 maja.

Przypomnijmy, że prace rewitalizacyjne w Ogrodzie Botanicznym UKW rozpoczęły się w 2021 roku. Obejmują one m.in. przebudowę budynków magazynowo-gospodarczych z częściową zmianą ich przeznaczenia – powstanie nowoczesny obiekt wyposażony w salę dydaktyczną. Projekt uwzględnia także gruntowny remont budynku nad stawem, budowę pomostu oraz instalację nowych systemów wodociągowych, kanalizacyjnych, c.o. oraz elektrycznych.

- Zależy nam na tym, aby także w tym roku, jak najszybciej udostępnić Ogród dla odwiedzających i dlatego, mimo trwających prac budowlanych, podjęliśmy decyzję o otwarciu jego części od 8 maja – wyjaśnia Pełnomocnik Dziekana WNB ds. Ogrodu Botanicznego UKW, dr hab. Barbara Waldon-Rudzionek, prof. uczelni. - Będą jednak pewne utrudnienia – te części Botanika, w których nadal trwają prace remontowe, ze względów bezpieczeństwa pozostaną wydzielone taśmami. Wejście będzie możliwe tylko od strony al. Powstańców Wielkopolskich – dodaje Pełnomocnik.

I tak, Ogród w maju będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 14. Godziny te zostaną wydłużone od 1 czerwca - Botanik będzie czynny do godz. 18  oraz w weekendy i święta w godz. 10 - 18.

Całość prac zakończy się w tym roku. Oficjalne otwarcie zrewitalizowanego Ogrodu jest planowane na wiosnę przyszłego roku.