UKW w rankingu Najlepszych Pracodawców w Polsce magazynu „Forbes”

Magazyn „Forbes” opublikował po raz trzeci ranking Najlepszych Pracodawców w Polsce – Poland’s Best Employers 2023. Po raz pierwszy znalazł się w nim Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Ranking został przygotowany według autorskiej metody firmy Statista i „Forbesa”. Zostało w nim ujętych 300 firm, a zestawienie otwierają znane marki na całym świecie takie jak Adidas, CD Projekt, Canon, Microsoft i Google. Badanie zostało przeprowadzone na podstawie kwestionariuszy wypełnianych przez 20 tysięcy pracowników. Zwracano w nich uwagę na wizerunek i wzrost, rozwój i perspektywy, relacje między pracownikami i zarządzanie, płace, warunki pracy i sprzęt, zrównoważony rozwój oraz obciążenie pracą.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w tym prestiżowym zestawieniu znalazł się na 224. pozycji. W kategorii „Szkolnictwo i badania naukowe” nasza uczelnia została sklasyfikowana na 11. miejscu. Natomiast w zestawieniu na podstawie siedziby firm, UKW zajął czwarte miejsce wśród bydgoskich firm. Cały ranking znajduje się na stronie forbes.pl.

W imieniu władz Uniwersytetu dziękujemy naszym pracownikom za zaufanie i dobrą ocenę naszego miejsca pracy.