Konkurs: Kształcenie na potrzeby branż kluczowych

W ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju do uczelni trafi 200 mln zł na pobudzanie kierunków kształcących pod kątem branż istotnych dla rozwoju gospodarki. Są to środki pochodzące z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego.

Jak przekazało centrum, 200 mln zł trafi do uczelni na pobudzanie rozwoju kierunków studiów kształcących kadry pod kątem zapotrzebowania wybranych branż istotnych dla rozwoju gospodarki, takich jak: energetyka odnawialna, rolnictwo i przemysł spożywczy, przemysł lotniczo-kosmiczny oraz transport.

NCBR podało, że nabór wniosków prowadzony będzie od 15 maja do 10 lipca br. Konkurs, ukierunkowany na podnoszenie jakości edukacji i rozwój kompetencji, realizowany jest w priorytecie „Umiejętności” Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS).

Szczegóły znajdują się w załączniku.