Michał Urbański Michał Urbański

Z biologią za pan brat. Michał Urbański opowiada o swoich studiach i niezwykłej pasji

- W życiu zawsze ważne było dla mnie robienie tego, co się kocha i właśnie dzięki studiowaniu biologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, mogę to robić na 110% - mówi Michał Urbański student III roku biologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Biologia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest dobrym wyborem dla studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania naukowe, zdobywać wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w dziedzinie biologii. Mogą one prowadzić do różnych ścieżek kariery, w tym realizowaniu badań naukowych, pracy w szeroko pojętej edukacji, ochronie środowiska, medycynie, rolnictwie i innych dziedzinach związanych z biologią. Uniwersytet oferuje wysoką jakość nauczania, nowoczesne zajęcia i liczne możliwości aktywności. Studenci Biologii aktywnie angażują się w Noc Biologów czy Bydgoski Festiwal Nauki.

Michał podczas warsztatów z uczniami

- Studia pozwoliły mi dzielić się moją pasją na większą skalę - prowadziłem wystawy ze zwierzętami egzotycznymi dla szkół podstawowych i średnich. Opowiedziałem o swoich zainteresowaniach i mogłem zarazić innych swoją pasją. Brałem aktywny udział w konferencjach, które zacznie poszerzyły moją świadomość i wiedzę na temat działalności naukowej oraz pozwoliły zdobyć nowe znajomości w środowisku naukowym. Jestem również członkiem Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych, gdzie pod czujnym okiem opiekunów prowadzimy własne projekty i badania, ale również pogłębiamy naszą wiedzę w dziedzinach i tematach, które nas interesują. Otrzymaliśmy również dotacje na nasze projekty - wspomina Michał.

Michał - pająk

Poza nauką Michał dzieli się z innymi swoją wiedzą, którą zdobył dzięki pasji i zaangażowaniu. Posiada hodowlę zwierząt egzotycznych, na którą składa się 36 gatunków pajęczaków (ptaszniki, pająki właściwe, skorpiony, amblypygi oraz biczykoodwłokowce). W swoim domowym zaciszu posiada również gady (gekona lamparciego oraz legwana zielonego), a także egzotyczne mrówki oraz chrząszcze.

Okaz z kolekcji Michała

UKW – miejsce dla ludzi z pasją!

Strona rekrutacyjna.