Ilustracja mózgu oraz dłoni pod spodem Ilustracja mózgu oraz dłoni pod spodem

Dni Psychologa na Wydziale Psychologii UKW

W dniach 22-23 maja Wydział Psychologii zaprasza na Dni Psychologa.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji naszego wspólnego świętowania - Wczoraj i dziś, nawiązuje do wartości i chęci powrotu do wspólnego bycia w realnym świecie po trudnym doświadczeniu izolacji spowodowanej stanem pandemii, jej konsekwencji dla kondycji psychofizycznej oraz w kontekście trudnej sytuacji polityczno-gospodarczej.

Od lat wydarzeniu przyświecają trzy główne cele. Pierwszym jest aktywność naukowa, zapraszamy zatem na interesujące wykłady otwarte i wystąpienia studentów w ramach sesji magistrantów i konferencji studenckiej.

Drugim celem jest aplikacja wiedzy naukowej do praktyki społecznej, zatem jak co roku w programie Dni Psychologa ujęta jest oferta warsztatów psychoedukacyjnych. Będzie również okazja spotkać się z absolwentami naszego Wydziału pracującymi w różnych obszarach praktyki, którzy w ramach Panelu Młodego Psychologa podzielą się swoimi refleksjami po wejściu w świat zawodowy. Wyjątkowym wydarzeniem w trakcie tegorocznej edycji Dni Psychologa jest otwarcie Centrum Pomocy Psychologicznej przy naszym Wydziale.

Trzecim celem jest integracja społeczności i sympatyków Wydziału, zachęcamy zatem do udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących, takich jak m.in. wystawa Historii Wydziału Psychologii, gra terenowa, sylwetki wykładowców prywatnie, Kto to powiedział?, piknik, grill, karaoke i inne.

Wyjątkowym dla naszej społeczności wydarzeniem jest IV Bieg Psychologa im. dr Alicji Szmaus-Jackowskiej, upamiętniający naszą Koleżankę i Wykładowczynię, inicjatorkę Biegu i gorącą zwolenniczkę promocji aktywności fizycznej - zapraszamy do gromadzenia wspólnej wydziałowej puli wybieganych/wyspacerowanych kilometrów.

W załączeniu dołączamy program ramowy wydarzeń

Zachęcamy do śledzenia aktualności zamieszczanych na bieżąco na profilach Dni Psychologa 2023 w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram).

Zapraszamy zatem do celebrowania różnych wymiarów bycia ze sobą - dzisiaj mamy znów taką możliwość, wykorzystajmy ją!