Dr Krystyna Kozioł ze stypendium Fundacji Kościuszkowskiej. Wyjedzie na staż do USA

Dr Krystyna Kozioł z Katedry Przemian Środowiska i Geochemii na Wydziale Nauk Geograficznych UKW otrzymała prestiżowe stypendium Fundacji Kościuszkowskiej na staż w USA.

Będzie współpracować z Prof. Ronaldem Cohenem z University of California Berkeley, analizując depozycję zanieczyszczeń aerozolowych w przestrzeni miejskiej. 24 maja odbyło się oficjalne wręczenie stypendiów w Ambasadzie USA w Warszawie.

Fundacja Kościuszkowska założona w 1925 roku, zajmuje się promowaniem wymiany kulturalnej, naukowej i edukacyjnej między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Stypendia Fundacji otrzymali w przeszłości m. in. Norman Davies, Magdalena Abakanowicz czy Wiktor Osiatyński.

fot. Sonia Trojan