Uczestnicy warsztatów Blended Intensive Programme: International Banking - Limitations & Possibilities Uczestnicy warsztatów Blended Intensive Programme: International Banking - Limitations & Possibilities

Warsztaty Erasmus+ Blended Intensive Programme: International Banking - Limitations & Possibilities

26 maja trzydzieścioro studentów z czterech krajów uczestniczyło w warsztatach Erasmus+ Blended Intensive Programme: International Banking - Limitations & Possibilities, organizowanych przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Workshop jest formą krótkich wykładów i praktycznych warsztatów, dyskusji, analizy studium przypadków. Projekt ten realizuje Katedra Ekonomii UKW i tematyka tych spotkań dotyczy przede wszystkim międzynarodowej bankowości. W marcu i kwietniu wykłady odbywały się w formie online, a w tym tygodniu studenci gościli na UKW. W programie wzięli udział studenci University of Western Macedonia w Grecji, Vilnius University of Applied Sciences na Litwie, 1 grudnia 1918 University of Alba Iulia w Rumunii oraz studenci UKW.

Celem projektu jest wypracowanie w sześciu międzynarodowych zespołach pogłębionej charakterystyki różnic między systemami bankowymi w naszych krajach partnerskich. Korzystamy z innowacyjnych metod warsztatowych w celu uzyskania jak najbardziej praktycznych wyników o charakterze aplikacyjnym - wyjaśnia autorka projektu, dr Ewelina Idziak z UKW. - Ma to zarówno znaczenie naukowe, jak i aplikacyjne. Nie bez znaczenia dla dalszej współpracy jest również integracja międzynarodowa naszych uniwersytetów, studentów i wykładowców. Współpraca uczestników była spektakularna!– dodaje dr Idziak z UKW.

Studenci gościli na UKW w dniach 22-26 maja. W projekcie wzięli również udział naukowcy z wymienionych uczelni, którzy prowadzili zajęcia i oceniali uczestników.

Galeria zdjęć: ukw.edu.pl