Chór, którym dyryguje prof. Benedykt Odya Chór, którym dyryguje prof. Benedykt Odya

Prof. Benedykt Odya wraz ze studentami i absolwentami WEM UKW wystąpią podczas niezwykłego koncertu "Symfornia radości"

Koncert Fundacji Iskierka „Symfonia radości” to wydarzenie absolutnie unikatowe, które mocno zmienia myślenie o koncertach charytatywnych i o tym, jak różne muzyczne światy mogą się spotkać i przy okazji zrobić kawałek dobra. Koncert odbędzie się w środę, 7 czerwca o godz. 18:00 w sali koncertowej NOSPR w Katowicach.

Jedną z ciekawostek będzie Chór Informatyków. To darczyńcy fundacji z firm 3Soft S.A. i Sii Polska, na co dzień posługujący się raczej klawiaturami komputerów. Zdecydowali się również pokonać tremę i wesprzeć śpiewająco podopiecznych fundacji podczas występu. Do tego wyzwania przygotowuje ich dyrygent i multiinstrumentalista dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni, a towarzyszyć mu będą studenci i absolwenci Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia zagra pod batutą Adama Sztaby razem z Dziecięcą Orkiestrą Onkologiczną, którą tworzą podopieczni fundacji na co dzień zmagający się z chorobą nowotworową. Tego dnia mają okazję zapomnieć o trudach leczenia, miesiącach lub latach pomiędzy szpitalem a domem. Tego dnia, 7 czerwca 2023 r. w NOSPR w Katowicach, są pełnoprawnymi artystami, którzy grają na instrumentach perkusyjnych i z takim samym zaangażowaniem, tremą, która miesza się z radością, przeżywają muzyczną przygodę życia.

Małych pacjentów przygotowuje do tego prof. Piotr Sutt. Na jednej scenie spotkają się z gwiazdami w ich repertuarze, których aranżacje na tę specjalną okazję przygotowuje Adam Sztaba. Zaproszenie do współtworzenia tego koncertu przyjęli Małgorzata Ostrowska, Ralph Kaminski, Grzegorz Turnau i Kuba Jurzyk.

Z pewnością nie zabraknie muzycznych niespodzianek – zarówno dla melomanów, jak i tych, którzy na takim koncercie, nie tylko symfonicznym, zagoszczą po raz pierwszy. Szykujemy dla Was symfornię radości.

Będzie to również święto dla samej fundacji, obecnych i byłych podopiecznych, darczyńców i przyjaciół. Chwila na zaprezentowanie jej działalności i docenienie tych, dzięki którym może pomagać, nie tylko od święta.

Koncert poprowadzą Jarosław Boberek i Mirosław Neinert.

Dochód z koncertu przeznaczony jest na rzecz dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin – podopiecznych Fundacji Iskierka.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia jest partnerem wydarzenia.

Plakat w zielonej tomacji. Na pęciolinii