II ogólnopolska konferencja naukowa: Uczestnictwo społeczne w średniej i późnej dorosłości

Zakład Edukacji Zdrowotnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Zakład Gerontologii Pedagogicznej, a także Zakład Ewaluacji Jakości Kształcenia Kujawsko – Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową dotyczącą życia społecznego w średniej i późnej dorosłości.

II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA 13. – 14. października 2010 r.

Uczestnictwo społeczne w średniej i późnej dorosłości - wymiar teoretyczny i praktyczny

Podczas II spotkania bydgoskiego oferujemy możliwość wypowiedzenia się w takich kwestiach jak:

• warunki uczestnictwa społecznego dorosłych/seniorów;
  • konteksty uczestnictwa społecznego dorosłych/seniorów;
  • reagowanie dorosłych/seniorów na bieg zdarzeń w życiu społecznym;
  • tworzenie biegu zdarzeń w życiu społecznym przez dorosłych/seniorów;
  • uczestnictwo w duchu solidarności pokoleniowej i międzypokoleniowej;
  • uczestnictwo dorosłych/seniorów w subkulturze;
  • stowarzyszenia/organizacje pozarządowe na rzecz uczestnictwa społecznego dorosłych/seniorów;
  • uczestnictwo jako wyznacznik poczucia bezpieczeństwa/braku poczucia bezpieczeństwa dorosłych/seniorów.

Jesteśmy otwarci na inne zagadnienia związane ze społecznym uczestnictwem dorosłych. Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcą Państwo odpowiedzieć na nasza ofertę.

Opiekun naukowy konferencji:

prof. nadz. dr hab. Maria Kuchcińska