Otworzyliśmy serca podczas II Pikniku Charytatywnego

- Tego Pikniku nie przygotowała organizacja studencka „Siła Otwartych Serc”. Ten Piknik przygotowaliśmy my – Marta, Oliwia, Kamil, Wiktoria, Natalia, Zuzia, Weronika, Sebastian. My, którzy odkryliśmy, kim jesteśmy. A kim jesteśmy? Jesteśmy ludźmi z różnymi doświadczeniami, każdy z nas ma inną historię. Pomimo tych różnic połączyła nas siła jedności, siła otwartości, siła miłości. Połączyła nas siła otwartych serc – tak Młodzi rozpoczęli II Piknik Charytatywny „SMS, czyli Siła Młodych Serc dla polskiej psychiatrii dziecięcej”, który odbył się w minioną sobotę, 3 czerwca 2023 roku w Budynku Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez organizację studencką „Siła Otwartych Serc”, działającą na naszej uczelni,  która uroczyście ogłosiła na Pikniku, że została zarejestrowana również jako Stowarzyszenie KRS. Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym młodym i życzymy dalszych sukcesów, a także siły i wytrwałości w działaniach na rzecz potrzebujących.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Fundacja Dignitate. W trakcie Pikniku odbyły się liczne koncerty oraz licytacje bonów i rzeczy podarowanych przez sponsorów. Nie zabrakło również loterii, zabaw dla najmłodszych, a także artysty malującego portrety. Ważną częścią wydarzenia, był sektor psychologiczny, w którym psychologowie pod kierunkiem dr Natalii Pilarskiej z Wydziału Psychologii UKW, służyli informacjami i konsultacjami.

Celem II Pikniku Charytatywnego była pomoc na rzecz polskiej psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej, za pośrednictwem Fundacji „Ośrodek Relacje”. Organizatorzy zebrali kwotę: 6415,20 zł. (przypomnijmy, ze trwają cały czas jeszcze licytacje internetowe). Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie terapii grupowej dla dzieci i młodzieży z problemami emocjonalnymi, a także z ADHD.

Stowarzyszenie „Siła Otwartych Serc” zgłosiło również zbiórkę publiczną na pomoc pracownikowi naszej uczelni, Rafałowi Jurkiewiczowi, który parę dni temu stracił dom w pożarze. Pierwsza część zbiórki miała miejsce w trakcie Pikniku. Jedność i otwarte serca wszystkich uczestników Pikniku  sprawiły, że na ten cel zebrano 5493,05 zł. Zapraszamy także do składania datków na rzecz pomocy Rafałowi na stoisku Stowarzyszenia „Siła Otwartych Serc”, w trakcie Pikniku Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się 10 czerwca na Wyspie Młyńskiej,

Dziękujemy Wszystkim za obecność i każdy datek.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.