Uśmiechnięci seniorzy Uśmiechnięci seniorzy

I Akademicka Senioriada Kulturalna

Baner zapraszający na Senioriadę

Biblioteka UKW i Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku przy UKW zapraszają 16 czerwca na I Akademicką Senioradę Kulturalną.

Wydarzenie to wpisuje się w tydzień międzypokoleniowy Seniorada 2023, którą organizuje Miasto Bydgoszcz.

Patronat honorowy nad naszym wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prof. dr hab. Jacek Woźny oraz Przewodnicząca Bydgoskiej Rady Seniorów Maria Gałęska.

W programie m.in.:

• warsztaty bookfoldingu (godz. 10:00 Czytelnia zbiorów specjalnych),
  • spacer po Bydgoszczy szlakiem Andrzeja Szwalbego (wyruszamy o godz.10:00 sprzed głównego wejścia do Biblioteki UKW przy ul. Ogińskiego)
  • występy senioralnych zespołów artystycznych (Aula I piętro),
  • wystawa rękodzieła artystycznego seniorów (Galeria Biblioteki I piętro),
  • wykłady (Aula I piętro),
  • rozstrzygnięcia konkursów: literackiego, plastycznego i na najlepsze stoisko rękodzielnicze (Aula I piętro),
  • słodki poczęstunek (hol I piętro),
  • niespodzianka fotograficzna (hol I piętro);)

Serdecznie zapraszamy seniorów z rodzinami!

Więcej szczegółów na stronie Biblioteki UKW