Studenci UKW - zdjęcie LatającyKowal (https://www.facebook.com/LatajacyKowal) Studenci UKW - zdjęcie LatającyKowal (https://www.facebook.com/LatajacyKowal)

Występ Chóru UKW na koncercie "Symfonia Radości" Fundacji Iskierka

Prof. Benedykt Odya wraz ze studentami i absolwentami Wydziału Edukacji Muzycznej UKW wystąpił z Małgorzatą Ostrowską, Ralphem Kamińskim, Grzegorzem Turnauem i Kubą Jurzykiem w NOSPR pod batutą Adama Sztaby podczas niezwykłego koncertu Fundacji Iskierka "Symfonia radości".

Szczęście i wzruszenie mieszają się z ogromnym zmęczeniem. Tak wiele wydarzyło się w NOSPR w Katowicach 7 czerwca 2023 roku podczas koncertu "Symfonia Radości". Na scenie spotkało się ponad 200 wykonawców i był to jeden z najradośniejszych koncertów w tej galaktyce! – można przeczytać na stronie Fundacji Iskierka.

Na program koncertu złożyły się utwory w aranżacjach i pod batutą Adama Sztaby, które zabrzmiały w mistrzowskim wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Podczas koncertu można było usłyszeć nowe wersje kompozycji z repertuaru gości: Małgorzaty Ostrowskiej, Ralpha Kamińskiego, Grzegorza Turnaua i Kuby Jurzyka w absolutnie unikatowym wykonaniu na dwie orkiestry i chór.

Najważniejsi tego wieczoru byli podopieczni Fundacji Iskierka, którzy tworzyli 70-osobową Dziecięcą Orkiestrę Onkologiczną pod batutą Piotra Sutta i zagrali do wszystkich kompozycji na różnorodnych instrumentach perkusyjnych. Wystąpiły też talenty taneczne kilku  iskierek w układach choreograficznych przygotowanych pod okiem Katarzyny Rybok.

Znakomicie zaśpiewał Chór Informatyków wraz z przyjaciółmi. To darczyńcy Fundacji Iskierka z firm 3 Soft SA i Sii Polska. Zdecydowali się pokonać tremę i wesprzeć „śpiewająco” podopiecznych fundacji podczas występu. Do tego wyzwania przygotował ich, przy wsparciu studentów i absolwentów WEM UKW, oraz poprowadził nasz dyrygent i prorektor ds. studenckich i jakości kształcenia prof. Benedykt Odya.

Wyjątkową atmosferę koncertu i poczucie humoru zapewnili "najlepsi prowadzący na tej planecie", czyli Jarosław Boberek i Mirosław Neinert.

Było to również święto dla samej fundacji, obecnych i byłych podopiecznych, darczyńców i przyjaciół. Podczas koncertu można było usłyszeć też kilka słów od noblistki Olgi Tokarczuk oraz od prof. Adama Bodnara, który towarzyszył Fundacji podczas tego wieczoru.

Prof. Benedykt Odya jako muzyk, instrumentalista i dyrygent wspiera działalność na rzecz dzieci onkologicznych Fundacji Iskierka od ponad 12 lat. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu od 3 lat w projektach Symfonicznych Fundacji organizowanych przy współpracy z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach uczestniczą studenci i absolwenci Wydziału Edukacji Muzycznej naszego Uniwersytetu.

Fot. Jeremi Astaszow i LatającyKowal