Zaproszenie na spotkanie w ramach programu MEiN „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” - zmiana godziny spotkania!

Studenckie Koło Naukowe Komputerowego Wspomagania Projektowania (działające przy Wydziale Mechatroniki UKW) realizuje aktualnie grant pt.: „Lekki, funkcjonalny, kołowy pojazd miejski z napędem elektrycznym i panelami fotowoltaicznymi”, w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Przedmiotem projektu jest opracowanie koncepcji i projektu, a następnie wytworzenie prototypu lekkiego, bezpiecznego i funkcjonalnego pojazdu z napędem tradycyjnym oraz elektrycznym. Pojazd (rower) będzie wypełniał funkcjonalność polegającą na nieograniczonym przemieszczaniu się w przestrzeni miejskiej.

Projekt jest próbą rozwiązania problemu związanego z koniecznością przemieszczania się pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, głównie pracowników administracji, między obiektami zlokalizowanymi w centrum miasta, w promieniu około 5 km. Projektowany pojazd będzie umożliwiał również przemieszczanie się podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych (opady deszczu, śniegu) ze względu na zastosowanie zadaszenia, na którym przewiduje się zamontowanie elastycznych paneli fotowoltaicznych. Panel fotowoltaiczny będzie odpowiedzialny za dostarczenie niezbędnej energii do akumulatorów podczas dnia.

W związku z tym Studenckie Koło Naukowe Komputerowego Wspomagania Projektowania, zaprasza osoby zainteresowane do spotkania, w ramach którego przedstawiony zostanie zmontowany przez studentów rower w aktualnej wersji, w celu omówienia koncepcji pojazdu i funkcjonalności dostosowanych do realnych potrzeb.

Spotkanie odbędzie się w dniu 27 czerwca (wtorek) na placu przy Beanusie o godz. 11.00.

Lekki elektryczno-tradycyjny rower z zadaszeniem