Mini Hacathon 2023 – impreza programistyczna dla każdego

23 czerwca 2023 roku Koło Naukowe „Inkubator Technologiczny”, działające przy Wydziale Informatyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, podsumowało dotychczasową realizację projektu „Innowacyjny, mobilny system dezynfekcji sal dydaktycznych” finansowany z grantu pozyskanego z programu pod nazwą „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Podczas Hacathonu młodzi programiści, członkowie Koła Naukowego oraz pozostałe osoby, realizowali prace programistyczne, których wynikiem jest stworzenie koncepcji oraz oprogramowania do sterowania ruchem platformy dezynfekcyjnej. Podczas całodniowego programowania udało się rozwiązać kilka istotnych problemów, które są kluczowe dla realizacji grantu.

Grant w całości finansowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Opiekunem Koła Naukowego „Inkubator Technologiczny” jest dr Piotr Kotlarz.