Ruszyła „Letnia Akademia Młodego Naukowca – półkolonie na UKW”

W poniedziałek (26 czerwca) rozpoczęliśmy projekt „Letnia Akademia Młodego Naukowca – półkolonie na UKW”. Pracownicy z naszego Uniwersytetu w przystępny i czytelny dla dzieci sposób, poprzez zabawę i interakcję, zachęcają do zgłębiania wiedzy m.in. z języków obcych, fizyki, biologii, chemii, matematyki, muzyki czy historii.

Podczas półkolonii Młodzi Naukowcy mają okazję doświadczać nauki w sposób bezpośredni, zobaczyć laboratoria od środka i poznać rzeczywistość uniwersytecką od „kuchni”. W ramach projektu przewidziano również zajęcia sportowe i turystyczne.

Półkolonie skierowane są do dzieci w wieku 6-10 lat i potrwają do 21 lipca (cztery turnusy).

Projekt dofinansowany z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki.