Dzień Konstytucji Ukrainy na UKW

Prorektor UKW ds. Studenckich i Jakości Kształcenia dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni spotkał się z przedstawicielami Zrzeszenia Studentów Ukraińskich "Tryzub" z okazji Dnia Konstytucji Ukrainy.

Dzień Konstytucji Ukrainy przypada 28 czerwca. Z powodu trwającej wojny wywołanej przez Rosję, wielu Ukraińców po raz kolejny obchodzi to święto na polskiej ziemi. Akcent tego ważnego dnia dla naszych wschodnich sąsiadów pojawił się również na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Prorektor UKW ds. Studenckich i Jakości Kształcenia gościł u siebie przedstawicieli studentów z Ukrainy, którzy na UKW są największą grupą zagranicznych studentów. Dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni otrzymał tekst Konstytucji Ukrainy w języku polskim. Natomiast do rąk studentów trafił nowy Regulamin Studiów UKW. Była to też okazja do omówienia bieżących problemów ukraińskich studentów.