Pracownicy WNoK UKW we władzach Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami

Podczas Walnego Zebrania Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami, prof. dr hab. Piotr Zwierzchowski został wybrany na przewodniczącego Rady Programowej, a dr hab. Daria Mazur, prof. uczelni - na członkinię Komisji Rewizyjnej PTBFM na kadencję 2023-2027. Oboje reprezentują Wydział Nauk o Kulturze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Polskie Towarzystwo Badań nad Filmem i Mediami prowadzi i wspiera badania nad wszelkimi – historycznymi i współczesnymi – formami filmu, kina, mediów, sztuk i widowisk audiowizualnych, rozwija i upowszechnia wiedzę o filmie, kinie, mediach, sztukach i widowiskach audiowizualnych oraz prowadzi działalność edukacyjną, stymuluje współpracę i dyskusję naukową, również międzynarodową, między badaczami z różnych ośrodków naukowych.