Gry na egzaminie wstępnym na studia. Premiera H20: Prolog

Za nami egzaminy wstępne na kierunki studiów, podczas których są sprawdzane praktyczne umiejętności kandydatów. Nietypowy przebieg miał egzamin na kierunek humanistyka drugiej generacji, podczas którego przyszli studenci mogli poznać grę przygotowaną przez Koło Naukowe Twórców Gier GameDec Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Koło Naukowe Twórców Gier GameDec zaprezentowało w dniach 12-13 lipca br. promocyjno-edukacyjną grę zrobioną w stylu Pixel Art pod tytułem H20: Prolog. W grze wcielamy się w postać Julki - kandydatki na humanistykę drugiej generacji - kierunku proponowanego przez UKW. - Julką można poruszać za pomocą przycisków WSAD, wchodzić w interakcję z enviro oraz z postaciami, które pojawiają się w trakcie rozgrywki - wykładowcy, studenci i inni kandydaci na studia. Jednak najważniejszym elementem gry jest rozmowa kwalifikacyjna na studia, kiedy Julka zasiada przed komisją rekrutacyjną i odpowiada na pytania. Po rozmowie natomiast Julka może między innymi zwiedzić parter biblioteki, poznać wykładowców swojego przyszłego kierunku, a także obejrzeć wystawę przygotowaną przez Koło Naukowe – wyjaśnia studentka humanistyki, Anna Sroka.

H20: Prolog kładzie duży nacisk na aspekt edukacyjny i informacyjny nie tylko w zakresie teorii wykładanej na studiach, ale informuje także o praktykach gamedevowych i przedstawia zasady działania uczelni, z którymi student spotyka się na co dzień. Informacje na temat H2.0 są przemycane nie tylko w dialogach i projekcie otoczenia, ale także w osiągnięciach, których zdobycie jest nagrodą samą w sobie. Gra ma na celu pokazanie graczowi schematu procesu rekrutacyjnego, nakreślenie tematów, które mogą zostać poruszone, a także pełni funkcję edukacyjną wprowadzając gracza w świat Game Devu i Game Studies. Graczowi zostaną przedstawieni wykładowcy oraz orientacyjny plan tej części budynku Biblioteki Głównej UKW, w której studiuje humanistyka 2.0.

Gra wkrótce zostanie udostępniona szerszemu gronu odbiorców. Tymczasem kandydaci na kierunek humanistyka drugiej generacji, znany też pod nazwą gamedec – badanie i projektowanie gier, 14 lipca otrzymają wstępne wyniki. Osoby zakwalifikowane na studia muszą w dniach 18-19 lipca dostarczyć komplet dokumentów na UKW.