Studenci UKW jadą na Uniwersjadę

Paulina Chrzanowska, Izabela Gałek i Piotr Dziewieczyński będą reprezentować Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Letniej Uniwersjadzie w Chengdu, która rozpocznie się 28 lipca.

Zbliżająca się Uniwersjada odbędzie się z przypisanym rokiem 2021, bo pierwotnie wtedy była zaplanowana ta impreza. Nie doszła do skutku z powodu pandemii i sportowcy będą rywalizować w Chinach dwa lata później.

UKW będzie reprezentowane przez wioślarki i wioślarza RTW Lotto-Bydgostii, którzy są naszymi studentami – Paulinę Chrzanowską (pedagogika), Izabelę Gałek (innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną) oraz Piotra Dziewieczyńskiego (zarządzanie bezpieczeństwem narodowym). Wszyscy prezentują wysoką formę – nasze studentki m.in. rok temu sięgnęły po złote medale na Akademickich Mistrzostwach Europy, a Piotr stał na najwyższym stopniu podium Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się dwa miesiące temu w Bydgoszczy.

Trzymamy kciuki!