Scena, widok od tyłu na koszulki chórzystów i dyrygenta, napis na koszulkach UKW-miejsce dla ludzi z pasją Scena, widok od tyłu na koszulki chórzystów i dyrygenta, napis na koszulkach UKW-miejsce dla ludzi z pasją

Podziękowanie dla UKW za udział w koncercie Fundacji Iskierka „Symfonia radości”

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy został uhonorowany podziękowaniami przygotowanymi przez Fundację Iskierka za udział w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym – „Symfonia Radości”.

7 czerwca 2023 roku w siedzibie NOSPR w Katowicach dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni wraz ze studentami i absolwentami Wydziału Edukacji Muzycznej UKW wzięli udział wraz z Małgorzatą Ostrowską, Ralphem Kamińskim, Grzegorzem Turnauem i Kubą Jurzykiem w niezwykłym koncercie Fundacji Iskierka „Symfonia radości”.  Na program koncertu złożyły się utwory w aranżacjach i pod batutą Adama Sztaby.

Organizatorzy muzycznego przedsięwzięcia piszą w podziękowaniu:

Dziękujemy, że 7 czerwca 2023 roku w siedzibie NOSPR w Katowicach wybrzmiała jedyna taka „Symfonia Radości”.

Jesteśmy wdzięczni za zaufanie i otwartość na nasze pomysły, za zaangażowanie, towarzyszenie Dziecięcej Orkiestrze Onkologicznej w niezwykle ważnych dla niej chwilach oraz wrażliwość na drugiego człowieka, która naszym podopiecznym dodaje skrzydeł.

Dziękujemy za każdy dźwięk, który ogromnie porusza…

Fundacja Iskierka już od kilkunastu lat tworzy dzieło, jakim jest Dziecięca Orkiestra Onkologiczna. Zespół ten przygotowywany przez związanego przez wiele lat z naszym Uniwersytetem prof. Piotrem Suttem, pomaga dzieciom walczącym z nowotworem w niebanalny sposób, poprzez zamianę podopiecznych Fundacji w sceniczne gwiazdy.