UKW rozpoczyna współpracę z Miastem Grudziądz

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prof. dr hab. Jacek Woźny i Prezydent Miasta Grudziądz, Maciej Glamowski podpisali list intencyjny o współpracy.

Uroczyste podpisanie listu miało miejsce 12 lipca w grudziądzkim ratuszu. Intencją partnerstwa jest rozwijanie efektywnej współpracy między UKW i Grudziądzem oraz wymiana wiedzy i doświadczeń celem podniesienia jakości kształcenia, zaktywizowania wspólnych działań między stronami oraz wzajemne wsparcie w kreowaniu wizerunku. Współpraca będzie realizowana poprzez:

• prowadzenie wspólnych badań i konsultacji,
  • podejmowanie wspólnych działań na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego,
  • wymiana doświadczeń w zakresie badań naukowych i dostosowania programów kształcenia do potrzeb lokalnego rynku pracy,
  • wspieranie edukacji uczniów w grudziądzkich szkołach i promocja oferty dydaktycznej,
  • pomoc w pozyskaniu zewnętrznych środków,
  • dążenie do utworzenia zamiejscowej filii UKW w Grudziądzu.

Realizacja powyższych założeń rozpocznie się jeszcze w tym roku kalendarzowym. Pierwszym działaniami będzie organizacja zajęć w grudziądzkich szkołach średnich przez kadrę UKW oraz komercjalizacja badań naukowych na rzecz firm zlokalizowanych w Grudziądzu. Rozpoczną się również rozmowy w temacie utworzenia filii Uniwersytetu w Grudziądzu.

W podpisaniu listu ze strony UKW uczestniczyli Rektor prof. dr hab. Jacek Woźny, Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia dr. hab. Benedykt Odya, prof. uczelni oraz Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni.

fot. Urząd Miasta Grudziądz