Uczestnicy półkolonii Uczestnicy półkolonii

Pierwsza Letnia Akademia Młodego Naukowca na UKW - podsumowanie

Od 26 czerwca do 21 lipca br. trwały półkolonie dla dzieci w ramach pionierskiego projektu „Letnia Akademia Młodego Naukowca” przygotowanego przez pracowników Centrum Transferu Technologii i Innowacji UKW. Tym razem „transferowaliśmy” wiedzę i popularyzowaliśmy naukę w nieco innych sposób, a nasi uczestnicy udowodnili, że kreatywność i chęć rozwoju to doskonały wstęp do wszelkich innowacji.

Pod okiem naukowców setka „małych odkrywców” mogła doświadczać nauki w sposób bezpośredni, poznać laboratoria oraz rzeczywistość uniwersytecką od „kuchni”. W ramach projektu odbyły się zajęcia z chemii, fizyki, biologii, pedagogiki, języków obcych, historii, muzyki i geografii. Nie zapomnieliśmy także o rozwoju kultury fizycznej. Ponadto uczestnicy odwiedzili Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego oraz Bibliotekę UKW.

Nie zabrakło przy tym słonecznych uśmiechów i dobrej zabawy.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację Letniej Akademii Młodego Naukowca.

Projekt został dofinansowany z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki.