Program Doskonała Nauka wesprze projekt Międzynarodowej Konferencji Ukraińsko-Polskie Dialogi Naukowe

Prof. Janusz Musiał siedzi przy biurku

Projekt Międzynarodowej Konferencji „Ukraińsko-Polskie Dialogi Naukowe” autorstwa dra hab. inż., dra h.c. Janusza Musiała, prof. uczelni otrzymał dofinansowanie w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki Doskonała Nauka.

X Ukraińsko-Polskie Dialogi Naukowe zaplanowane zostały na 11 – 15 czerwca 2024 r. i odbędą się na Wydziale Mechatroniki UKW. Przyznane dofinansowanie opiewa na kwotę 116 985 zł, całkowita wartość przedsięwzięcia wyniesie natomiast 164 985 zł.

Międzynarodowa Konferencja Ukraińsko-Polskie Dialogi Naukowe to cykliczne wydarzenie naukowe organizowane od 20 lat przez Chmielnicki Uniwersytet Narodowy na Ukrainie. Do tej pory odbyło się dziewięć edycji tej konferencji. Przy organizacji każdej z nich udział brali przedstawicieli polskich uczelni, w tym z naszego uniwersytetu. Ze względu na trudną sytuację na Ukrainie, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszcz zaproponował organizację X Ukraińsko-Polskich Dialogów Naukowych w Polsce, w Bydgoszczy.

Celem projektu jest wymiana doświadczeń naukowych poprzez prezentację wyników badań głównie naukowców polskich i ukraińskich, ale również z innych krajów, poszerzająca stan wiedzy w zakresie nauk technicznych, ekonomicznych czy społecznych.

Dotychczasowa organizacja Dialogów Naukowych przyczyniła się do stałych kontaktów pomiędzy naukowcami z Polski i Ukrainy, zrealizowano kilkanaście wspólnych projektów naukowych, opublikowano kilkadziesiąt wspólnych publikacji oraz stworzono Ukraińsko-Polskie Centrum Integracji Europejskiej przy Uniwersytecie Narodowym w Chmielnickim (Ukraina).

Projekt pt. Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „X ukraińsko - polskie dialogi naukowe” został dofinansowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Doskonała Nauka II” w ramach modułu „Wsparcie konferencji” lub "wsparcie monografii". Wartość dofinansowania: 116 985,00 PLN, całkowita wartość: 164 985,00 PLN.

Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, przez organizację konferencji naukowych, wydawanie monografii naukowych lub ich tłumaczenie na języki kongresowe (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski)."

Więcej informacji o pozostałych projektach: ukw.edu.pl

Logotypy: Flaga i godło Polski - Ministerstwo Edukacji i Nauki -  program Doskonała Nauka

UKW – miejsce dla ludzi z pasją!