Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej UKW

W tym roku Szkoła Doktorska Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oferuje aż 17 dyscyplin, w których można podjąć kształcenie:

dziedzina nauk humanistycznych:

• historia,
  • językoznawstwo,
  • literaturoznawstwo,
  • nauki o kulturze i religii,
  • filozofia,

dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych:

• inżynieria mechaniczna,
  • inżynieria materiałowa,
  • informatyka techniczna i telekomunikacja,

dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych:

• nauki biologiczne,
  • nauki fizyczne,
  • nauki o Ziemi i środowisku,

dziedzina nauk społecznych:

• nauki o polityce i administracji,
  • pedagogika,
  • psychologia,
  • nauki prawne,

dziedzina sztuki:

• sztuki muzyczne,

dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu:

• nauki o kulturze fizycznej.

Rekrutacja w systemie IRK rozpoczęła się 17 sierpnia. Kandydaci i kandydatki mogą rejestrować się w systemie IRK i składać dokumenty do 31 sierpnia. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji są dostępne na stronie Szkoły Doktorskiej UKW.

Kształcenie w szkole doktorskiej zastąpiło dotychczasowe studia doktoranckie. Celem kształcenia w szkole doktorskiej jest przygotowanie rozprawy doktorskiej i uzyskanie stopnia doktora.

Dla osób, które szukają oferty kształcenia w szkole doktorskiej w języku angielskim, prowadzony jest w nabór następujących dziedzinach i dyscyplinach:

• w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo oraz literaturoznawstwo,
  • w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinach: inżynieria materiałowa oraz inżynieria mechaniczna,
  • w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne oraz nauki o Ziemi i środowisku,
  • w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie psychologia,
  • w dziedzinie sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne.