XIII Bydgoski Festiwal Nauki - nabór na wolontariat

logo Bydgoskiego Festiwalu Nauki

Biuro Bydgoskiego Festiwalu Nauki poszukuje osób do włączenia się w organizację tegorocznej edycji wydarzenia, które zostało zaplanowane w dniach 20-22 października.

Co należy do zadań wolontariuszy/wolontariuszek?

• pomoc w przygotowaniu i realizacji wydarzeń festiwalowych w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera w dniach 20-22 października br. (m.in. obsługa stoiska informacyjnego; opieka nad wyznaczonymi przestrzeniami; pomoc przy organizacji spotkań, stoisk i pokazów naukowych; czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników i gości Festiwalu; przekazywanie uczestnikom i gościom wszelkich niezbędnych informacji dotyczących Festiwalu; stały kontakt z przedstawicielami Biura BFN itp.);
  • pomoc w Biurze Bydgoskiego Festiwalu Nauki przed i podczas trwania Festiwalu (np. przygotowanie pakietów informacyjno-promocyjnych, dystrybucja materiałów promocyjnych; wsparcie w koordynacji grup szkolnych, które uczestniczą w Festiwalu).

Co oferujemy?

• zdobycie unikatowego doświadczenia i cennych kontaktów,
  • współpraca z przedstawicielami środowiska akademickiego,
  • certyfikat uczestnictwa w wolontariacie,
  • pracę w systemie zmianowym (dostosujemy się do innych Twoich zajętości i obowiązków),
  • szkolenie dostosowane do specyfiki wydarzenia,
  • wyżywienie w trakcie pracy w dniach 21-22 października.

Czego potrzebujemy?

• uśmiechu i otwartości na nowe doświadczenia,
  • odpowiedzialności za powierzone zadania,
  • dyspozycyjności w ramach ustalonych wspólnie dni i godzin,
  • wieku powyżej 16. roku życia.

Na zgłoszenia czekamy do 4 października: bydgoskifestiwalnauki@ukw.edu.pl

Wypełnienie i przesłanie aplikacji nie jest równoznaczne z przyjęciem na wolontariat. Decyzję o przyjęciu do grona wolontariuszy podejmuje organizator.

***

Bydgoski Festiwal Nauki  jest wydarzeniem popularnonaukowym organizowanym przez pięć bydgoskich Uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnikę Bydgoską im. J.J. Śniadeckich, Collegium Medicum UMK, Wyższą Szkołę Gospodarki, Bydgoską Szkołę Wyższą.

Festiwal wpisał się już trwale w kalendarium wydarzeń naszego regionu i nieustannie cieszy się on dużym zainteresowaniem.