Insygnia rektorskie, pierścień i berło na tle bordowego materiału. Insygnia rektorskie, pierścień i berło na tle bordowego materiału.

Zaproszenie na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2023/2024

Rektor i Senat Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uprzejmie zapraszają na uroczystość, która odbędzie się 3 października 2023 r. o godz. 12.00 w Sali Koncertowej w gmachu Collegium Copernicanum przy ul. Mikołaja Kopernika 1 w Bydgoszczy.

Program inauguracji:

• Hymn państwowy
  • Wystąpienie inauguracyjne JM Rektora prof. dr. hab. Jacka Woźnego
  • Immatrykulacja studentów i doktorantów
  • Wykład inauguracyjny dr. hab. Jakuba Lipskiego, prof. uczelni pt. „Defoe nasz współczesny”
  • Wręczenie nagród i wyróżnień pracownikom oraz studentom UKW
  • Wystąpienia okolicznościowe

Przed uroczystością o godz. 10.30 władze rektorskie UKW złożą kwiaty pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Msza Święta w intencji pracowników i studentów odbędzie się 8 października 2023 r. o godz. 13:00 w Bazylice św. Wincentego á Paulo.

Wydarzenie uświetni oprawa muzyczna w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (pod dyrekcją Tomasza Kotwicy). Zapraszamy do obejrzenia transmisji on-line w serwisie YouTube na kanale UKW