XXXVIII Seminarium Geografii Wsi

Katedra Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Komisja Obszarów Wiejskich Polskiego Towarzystwa Geograficznego serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji naukowej XXXVIII Seminarium Geografii Wsi „Zielona gospodarka w rozwoju obszarów wiejskich”. Konferencja odbędzie się w dniach 11-12 września 2023 roku.

Głównym celem konferencji jest wypracowanie rozwiązań teoretycznych i praktycznych wobec aktualnych i najważniejszych wyzwań związanych z zieloną gospodarką, jako modelu zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich. Konferencja ma być jednocześnie miejscem spotkania praktyków i badaczy z zakresu geografii ekonomicznej, społecznej i fizycznej, ekonomii i nauk społecznych, demografii, gospodarki przestrzennej, urbanistyki i zarządzania oraz przedstawicieli z dziedziny rozwoju i gospodarowania na obszarach wiejskich. Zaprezentowane na Seminarium wyniki badań mogą być kluczem do bardziej zoptymalizowanego regionalnie i lokalnie rozwoju zielonej gospodarki na obszarach wiejskich, zaś wypracowane rekomendacje mogą być wykorzystane w kształtowaniu polityki regionalnej danego kraju.

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo na stronie XXXVIII Seminarium Geografii Wsi

Wydarzenie na FB