Fundacja dla UKW kupi urządzenia do e-learningu

Profesjonalny sprzęt do nauczania przez internet kupi Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Pieniądze na zakup w znacznej części pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pomysł uruchomienia nauczania przez internet został wysoko oceniony przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, który zarządza RPO. 1 marca marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Edward Hartwich podpisali z władzami fundacji umowę o finansowaniu projektu. Fundacja dla UKW otrzyma 350 tys. zł na zakup m.in. serwerów i oprogramowania. Wartość całego projektu wynosi 610 tys. zł.

- Kupno sprzętu to początek naszego nowego przedsięwzięcia – mówi Bogdan Kunach, prezes zarządu fundacji. – Teraz czeka nas praca nad stworzeniem konkretnych programów zajęć , kursów i szkoleń, które udostępnimy w internecie. Pierwsze zajęcia w sieci firmowane przez fundację pojawią się za kilka miesięcy.

Platforma e-learningowa może być wykorzystywana przez wykładowców uniwersytetu po podpisaniu odpowiedniej umowy między władzami uczelni i fundacji.