Ostatnie dni rekrutacji na studia. Kandydaci mają czas do 17 września!

W tym tygodniu kończy się rekrutacja na studia na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Kandydaci mogą jeszcze do 17 września rejestrować się na studia jednolite magisterskie, I i II stopnia – zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

3 października na największej bydgoskiej uczelni odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Zbliżający się wielkimi krokami nowy rok zwiastuje kończącą się rekrutację na studia. Przypomnijmy, że w lipcu zakończył się I etap rekrutacji na studia stacjonarne. Jego wynik to niespełna 5000 zgłoszeń. W sierpniu ruszyły zapisy na studia stacjonarne na kierunki, na które pozostały jeszcze wolne miejsca. Kandydaci do 17 września mogą wybierać spośród studiów humanistycznych, społecznych, ścisłych, przyrodniczych i inżynierskich.

Również do 17 września trwają zapisy na studia niestacjonarne. W grupie najpopularniejszych kierunków pojawiają się te, które cieszyły się zainteresowaniem kandydatów na studia stacjonarne – psychologia, prawo, kryminologia i informatyka.

Aby zapisać się na studia na UKW, kandydaci muszą zarejestrować się na stronie rekrutacja.ukw.edu.pl, podać wszystkie niezbędne dane i uiścić opłatę rekrutacyjną. Wstępne wyniki zostaną już ogłoszone 19 września. Osoby zakwalifikowane na studia będą zaproszone z dokumentami 21 i 22 września.

Wszystkie szczegóły znajdują się na portalu rekrutacyjnym Uniwersytetu. UKW - miejsce dla ludzi z pasją!