Nowa kadencja Samorządu Studenckiego UKW

1 września rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Z tej okazji odbyło się spotkanie z ustępującym i nowym prezydium Samorządu.

Rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny i Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni spotkali się w czwartek, 14 września z przedstawicielami Samorządu Studenckiego. Była to okazja do podziękowań za działania na rzecz Uniwersytetu samorządowcom, którzy zakończyli swoją kadencję w sierpniu. Byli oni reprezentowani przez Marcina Pezdę i Karolinę Jamróz.

W spotkaniu uczestniczyli też studenci, którzy zostali wybrani do prezydium Samorządu Studenckiego na kadencję 2023 – 2025: przewodniczący Jakub Kiedos oraz wiceprzewodniczący Piotr Lewandowski. Omówione zostały prawne aspekty funkcjonowania reprezentacji studentów, a także tematy dotyczące kultury studenckiej i funkcjonowaniu kół naukowych.

Nowym samorządowcom życzymy owocnej pracy, wielu ciekawych pomysłów oraz efektywnej współpracy ze studentami i pracownikami Uniwersytetu.